Dhërmi

6.-8.11. 2017, 88 km

Na dnešek máme naplánovaný náročný přejezd přes horské sedlo ve výšce 1050 m.n.m. Vyjedeme z naší zátoky a přejedeme do Dhermi k otevřenému moři. Máme poslední den, než přijdou deště a začíná se hodně zvedat vítr, který bohužel vane přímo v protisměru jízdy.

Dlouho jsme se rozmýšleli, zda vůbec vyrazit, ale nakonec jsme se vydali na cestu. Vítr byl extrémní, cloumal s námi a i při jízdě z kopce jsme museli šlapat. Čím více jsme se vzdalovali od pobřeží, tím více jsme stoupali skalními roklinami, až za námi zůstal jen v dálce malý proužek moře, který se spojoval s šedými mračny v jednu nerozlišitelnou masu.

Nahoře už vítr vál téměř nesnesitelně. Volal jsem na Jíťu v poryvech větru:”Tomu říkám pravá expedice.” A Jíťa:”Já tomu říkám Hanč a Vrbata”.

Na druhé straně hřebenu se před námi otevřel nádherný výhled na otevřené moře a ostrov Korfu. Nad námi se v mracích klenuly skalnaté dvoutisícovky. Byla to nádhera, po takovém namáhavém stoupání a po tolika dnech šlapání jsme dojeli až sem. Epický sjezd dolů do Dhermi završil dnešní zážitek.

Následující dny prší, jsou velké bouřky a vichřice. Často nejde proud. Byli jsme se párkrát na chvilku projít k moři na západ slunce.

 

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *