Brașov

22.-26. 9. 2017

Přeprava do Brašova
Přeprava do Brašova

Na pátek ráno jsem domluvil odvoz do Brašova. Sehnat ubytování přes víkend bylo celkem obtížné, ale podařilo se mi zarezervovat na deset dní místo v centru, kde bychom se mohli vejít i s koly. Valníček dorazil ve smluvený čas a za hodinu už jsme byli na místě. Paní nás velice ochotně ubytovala už dopoledne, takže jsme nemuseli čekat do dvou na ulici, brzy jsme však narazili na dva problémy. Koupelna byla strašně maličká, takže Jíťa ji nemohla pohodlně používat a hrozně tam smrděl odpad. V noci jsem nemohl spát, protože se mi nakupily starosti s Tunefoxem, s ubytováním a s Jíti nohou a rozhodl jsem se zarezervovat apartmán jinde. V sobotu jsem zavolal paní, že odcházíme a chtěli bychom vrátit peníze, což vyvrcholilo nepříjemnou tahanicí a telefonátem s dcerou, ale nakonec jsme se domluvili, že zaplatíme pouze za víkend a přestěhovali jsme se.

Nové ubytování je super, máme kuchyňku i pračku, takže jsme konečně vyprali. V pondělí jsem si udělal výlet do Râșnova na parádní hrad s krásně zachovalou vnitřní výstavbou obslužných domků. Trochu mě zase poškádlil Emílek. Chtěl jsem udělat pár záběrů kolem hradu, ale jak jsem zaletěl za kopec, tak Emílek ztratil signál a automaticky se začal vracet nejkratší přímkou na místo přistání. Na této přímce bohužel ležel i hrad Râșnov a když mi naskočil signál s hrůzou jsem zjistil, že Emílek se řítí několik metrů nad hradbami a hlavami užaslých návštěvníků přímo do hlavní věže. Začal jsem zuřivě mačkat páčku na stoupání a kolizi odvrátil.

S Jíťou chodíme na odpolední mini-procházky, kde pokorzujeme po hlavní třídě a dáme si někde obídek a kávu. Sádru jsme sundali a sehnal jsem jí ortézu s dlahou a berli. Noha se postupně pomalu zlepšuje, tak snad příští týden bychom mohli pokračovat v cestě.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *